Ayşe Nazmİye Uça

Ayşe Nazmiye Uçaİş hayatına mali işler ile başladı, 18 yıl boyunca İnsan Kaynaklarını fazla gereği olmayan bir departman, personeli ise hammadde giderlerini izleyen bir diğer gider kalemi olarak gördükten sonra, 1999 da İnsan Kaynaklarına giriş yaptı. İnsan Kaynaklarının derinliğini ve önemini kavraması fazla uzun sürmedi. Şimdi, seçkin müşterilerine sunduğu hizmetleri ile İnsan Kaynaklarına katma değer yaratacak işlere yönelmesini sağlayan iki firmanın sahibi.

Müşterilerine su gibi akan bir servis deneyimi sunmak, çalışırken eğlenmek, organizasyonlara şekil vermek, personelini doğru kariyer hedefleri ile geliştirmek onun hayat amacı.

En keyifli zamanları tamburun tellerine dokunduğu zamanlar, her ne kadar geçmiş tamburilerin kemiklerini sızlatsa da…

Ela Erozan Gürsel

Ela Erozan GürselÜniversite yıllarında Kariyer Merkezi'nde tesadüfen girdiği işin, hayatının ilerleyen dönemlerinde onu insan kaynaklarına hazırlayacağından habersizdi. Mezun olduktan sonra, satış-pazarlama alanında yurtiçinde ve dışında çeşitli görevlerde bulundu... ta ki 2007 sonunda yeniden insan kaynakları alanında bir proje onu heyecanlandırana kadar. O gün bugündür insanları profesyonel anlamda geliştirmek odağıyla çalışıyor.

Dünya Gazetesi’nde her Salı günü yayınlanan “Değişim Yelpazesi” köşesini 2008’den bu yana Datassist adına yazıyor. İş trendleri üzerine yoğunlaşan yazılarında teknoloji, insan kaynakları ve yönetim konuları ağırlıklı olmak üzere, sürdürülebilirlik, girişimcilik, pazarlama ve marka yönetimi gibi konuları da işliyor.

Eşi ve oğluyla Singapur’da yaşayan Gürsel, müzecilik ve Asya kültürlerine özel ilgi duyuyor.

TOLGA ELİGÜL

tolga-eligulİlk olarak Anketörlük yapmaya başladı Üniversite yıllarında. Mezun olduktan sonra zamanın gözde mesleği Bankacılık yaparak kariyerini oluşturmaya başladı. Daha sonra gerek ahizenin arkasında gerek sahada gerek masa başında Satış yaparak, İletişim ve Kurumsallık geçmişini birleştirerek kendisini İnsan Kaynaklarına hazırladı.

Önce Türkiye’nin en iyi İnsan Kaynakları Portallarından birinde eteklerindeki tüm taşları dökerek kısa zamanda parladı. Şu anda Datassist bünyesinde yer alan Exelect’te İşe Alım ve Eğitim çalışmalarına devam ediyor.

Kah düz yazı, kah şiir; kafasına estikçe yazıyor. Sosyal gurmeliğine, adını tanımlayamadığı ve aynısını bir kez daha yapamayacağı yemekler yapmaya devam ediyor.

Erkan Büker

erkan-bker

İş hayatına, Eskişehir Anadolu Üniversitesi televizyon stüdyosunda video kayıt elemanı olarak başladı. Yönetmen yardımcısı olduğunda Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesini bitirmişti.

Yönetmen olduğunda yüksek lisans bitmiş, doktora eğitimi başlamıştı. Aynı anda, birden fazla projede çalışmazsa kendini boşta hissediyor. Çekim yaptığı zamanlarda sinirli bir insan haline geliyor. Onun dışında çok sakin, keyifli, kimi zaman neşeli bir insan görünümünde.

Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesinde öğretim üyeliği ve kendi projelerinde yönetmen-yapımcı olarak çalışmaya devam ediyor.

Verdiği dersler dışında önce kendi merakı ile başladığı sonra anlatmaya başladığı "Algı Yönetimi" son dönem takıntısı.